................................
.................................
.
.............................
..........................................

Everybody´s fine

5. srpna 2010 v 22:36 | Yaraki-taicho
Sice to není zrovna moje parketa, ale po dnešní návštěvě kina, jsem se rozhodla napsat menší recenzi na film Všichni jsou v pohodě(v originále everybody´s fine).
everybody´s fine

Originální název: Everybody's Fine
Žánr: Drama
Rok výroby: 2009
Délka filmu: 100 minut
Země: USA, Italy
Režie: Kirk Jones
Obsazení:Robert de Niro(vdovec, je to docela sympatickej stařík), Drew Barrymore(jedna z dcer, tanečnice v Las Vegas, má natajnačku dítě a tanečnice je to taky pochybná), Kate Beckinsale(rozvedená majitelka reklamní agentury), Sam Rockwell(bubeník, jeden ze synů, kuřák)

Tenhle film mě vážně dostal. vůbec jsem nečekala, že by mě to mohlo takhle chytnout. Vyrazila jsem totiž s mojí drahou rodičkou a prarodičkou a zezačátku jsem ani nevěděla, na co že to jdeme(jen jsem doufala, že z toho kápne popcorn zdarma:). Popcorn sice neměli, ale alespoň po celou dobu nikdo nerušil...ne že bych to sama nedělala...
No, abych začala. Film je o jedné americké rodině, přesněji řečeno asi o 55 letém otci, který se rozhodl, že po tom, co se všechny jeho děti omluvili z návštěvy, je pojede "překvapit". Postupně zjišťuje, že mu všechny děti lhaly a vlastně ani jedno z nich nesplnilo to, v co doufal. Projezdí takhle nejmíň půl států a ač by se mohlo zdát, že je tohle naprosto tuctová zápletka typu, "udělejme ten film co nejtrapnější, třeba se budou smát", vyjde z toho parádní drama, které ale není nijak vtíravé, ani na ohrané téma. Je to jen příběh o zklamání a o tom, že lež je vždycky lež, ať už ji myslíme dobře nebo ne. Nebudu tu dopodrobna rozebírat herecké výkony-byly prostě skvělé. Přijde mi, že ačkoli to zní trochu jako klišé, herci si s postavami vážně sedli. Když o tom tak uvažuju, tenhle film vlastně nemá žádnou zásadnější chybu(až na trochu pomalejší rozjezd), kterou bych si takhle zfleku vybavila...
Dokonce i já, známej drsoň, jsem uronila slzu. Jo a je to dost poučnej film pro fosily(rodiče), takže stojí za to je na Všichni jsou v pohodě, vytáhnout.
popcorn jsem sice neměla, ale vážně jsem si to užila, jediné, co mě děsí je, že takovéto příběhy se dějí každý den, a my nevidíme do hloubky věcí, takže nám přijdou ubohé a obyčejné. Jdu přemýšlet o smyslu života. Páčko!(asi bych měla psát sayonara:D)
everybody´s fine
everybody´s fine
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama