................................
.................................
.
.............................
..........................................

Nejkrásnější zvíře:D......

5. srpna 2010 v 15:42 | Yaraki-taicho |  Fantasy and such picts
Jsem takovej poklad, že všechny seznámím s jedním z nejkrásnějších tvorů, kteří existují:D.
Tenhle se mi líbí možná nejvíc

Už jsem se vám pochlubila, že kdybych se mohla stát jakýmkoli zvířetem, byla bych hypogryfem? No, jestli ne, tak vám to říkám teď. Podle mě je na hypogryfech vážně úžasné to, jak jsou hrdí a odvážní a nezdolní a já nevím co všechno ještě. Líbí se mi taky, jak se vznešeně a ladně pohybují a vážím si toho, jakou mají sílu a že se nebojí ji kdykoli použít. když se řekne hrdost, je to pro mě synonymum právě hypogryfa. + miluju lítání.
Pro ty méně chytré až úplně blbé - hypogryf je bájné stvoření, napůl lev(hlava, přední nohy, hruď + křídla) napůl kůň(záda, zadní nohy). Hypogryfové, pokud nejsou divocí, bývají často využíváni jako jezdecká/válečná zvířata. Teda, když říkám využíváni, myslím tím, že svést se na hypogryfovi dokáží jen ti největší řízci, ostatní se můžou vozit jenom.....no ehm......prostě jenom někde jinde.
Jejich síla je legendární, mívají v kohoutku něco kolem 160 cm(takže jako průměrný kůň), k tomu si přičtěte pařáty a máte slušnýho dravce(i když ten dravec taky není úplně pravda, hypogryf je všežravec). Bývá spojován s paladiny a vůbec se světlem a klaďáky(což mi sice moc nesedí, ale věřte mi, že každej, včetně mýtických potvor, se přece může zvrhnout:D)
Jo a bacha, neplést hypogryfa s gryfem, griffinem nebo wyvernicí! Jestli v tom budete mít, řekněme, nepořádek, tak pošlu svého soukroméh hypogryfa, aby vám nějak humáně ukousal ručičky. Gryf=napůl orel, napůl lev, menší než hypogryf, spíše samostatně-bojující, než sedlaný. Griffin=drápatější okřídlený lev s nepříjemným zobáčkem, někdy zobrazován se zadními kopyty, spojován s trpaslíky. Wyvernice(ne wywerna!)=má to na všech 4 nohách pařáty jako orel, je to opeřený jako orel, má to hlavu jako orel a ocas s vějírěm dlouhých per a rozhodně se to nehodí na zahrádku k dětem. Jak těm bystřejším už asi došlo je to vlastně takovej čtyřnohej orel. Je z nich všech nejmenší.
Tadá! Tady máte další obrázky hypogryfů a gryfů. Když chvíli vydržíte, možná taky něco nakreslím(a nebo taky ne :D) Další obrázky najdete ve složce The best of zvěř v galerii.
hypogryf, jak má být
tenhle gryf se zvlášť povedl:D
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 mája mája | 14. února 2011 v 12:17 | Reagovat

krasne zvíře kdyby tak egzistovalo.... [:tired:]  [:tired:]  :D  :D  :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama