................................
.................................
.
.............................
..........................................

.....co říct na úvod? Asi radši nic...

13. března 2011 v 14:20 | Yaraki-taicho


Chtěla jsem napsat hrozně oduševnělý článek o zemětření, které v páek postihlo Japonsko, ale k vší slávě se mi celý článek smazal a já už vážně nemám nervy psát to celé znova.
Tak jako tak shrnu jen ty nejzákladnější údaje - Japonsko bylo v pátek 11. března zasaženo sérií zemětřesení, z nichž nejsilnější dosáhlo síly 8,9 stupně Richterovy stupnice a vzhledem k tomu, že epicentrum se nacházelo 130 km od pobřeží, byla přímořská města navíc smetena desetimetrovou vlnou tsunami. Největší japonský ostrov Honshú se posunul o 2,4 metru. Zatím bylo potvrzeno 997 mrtvých a až 88 000 lidí se pohřešuje. Podle současných odhadů to bohužel vypadá, že počet obětí by se mohl vyšphat až na 10 000.
Mimo jiné byla také výrazně poškozena ekonomika Japonska - velké podniky zavírají své továrny a jaderná elektrárna ve Fukushimě je stále v ohrožení. 225 000 lidí přišlo o střechu nad hlavou.---
Jediné, co jsem doopravdy tímto výčtem chtěl říct bylo "lidi, zamyslete se nad sebou" Jakmile se objeví v televizi záběry zničeného Haiti, všichni okamžitě DMSkují jako o život, ale když pak někdo na Facebooku navrhne, aby lidé drželi minutu ticha za japonsko, je poslán do prdele s tím, že "ty žlutý ksichty se o sebe postarají sami". nemám nic proti haiti, ale nechápu, proč by Japonci měli být oproti Haiťanům znevýhodňováni jen proto, že jsou prostě šikovnější a schopnější.
Zatímco na Haiti dotěď rabují, japonci už otevřeli první podniky, aby se mohli vrátit do práce a něco s tou situací udělat.
To, že jsou schopní, neznamená, že pomoc nepotřebují. Jsou to lidé, postižení stejou pohromou, jen se s ní vypořádávají odhodlaně a s hlavou vztyčenou.
---
Nevím, proč mě to takhle osobně bere...jestli jde jen o princip a nebo prostě proto, že jsem otaku...tak jako tak, já ochotně držím minutu ticha a myslím si, že Japonci, ačkoli jistě mají své "mušky", si tu trochu solidarity zaslouží.
Přála bych si ( a věřím, že oni to zvládnou), aby se japonsko co nejsrychleji obnovilo a abych se tam mohla co nejdřív podívat...chjo...proč se něco akového musí stát zrovna mé oblíbené zemi?
Mno nic...dneska si mě nevšímejte...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Luchia-chan Luchia-chan | Web | 13. března 2011 v 15:46 | Reagovat

Je to hrozný :-( :-( držela jsem tři hodiny ticha včera a doteď na to nesmím myslet, nebo mi bude špatně. Je to hrozně nefér, oni za to nemůžou, hlavně, že se naše média starají o to, že čeští turisté jsou v pořádku, ale co těch 80 000 pohřešovaných Japonců. To jim je už jedno!! Nakopat!
Taky doufám, že se z toho co nejdřív vylížou a všechno bude v pohodě, ale ty zmařený životy už nikdo neproplatí ...

2 Ooakami Ooakami | 13. března 2011 v 19:15 | Reagovat

[1]:Nikoliv nakopat, vrazit jim do ruky Lopatu a jít tam pomáhat, a kopat.

3 Violette Violette | 13. března 2011 v 19:36 | Reagovat

Je to hrozné. Všichni to berou tak, že oni se z toho dostanou sami. To oni se s toho dostanou sami, to jako jo - jsou to přece Japonci! ale to neznamená, že je fér jim nejít napomoc.
Je nefér, že to zasáhlo je, protože oni už tak maj dost těžkej život... a stejně si nestěžujou a něco s tím dělaj.
No, asi to taky beru osobně, protože jsem Otaku

4 Mad-Yoko Mad-Yoko | Web | 13. března 2011 v 22:17 | Reagovat

No...na jednu stranu, o tom co je a není fér nemůžeme polemizovat - alespoň ne v souvislosti s přírodou. Tohle si nezaslouží nikdo, snad jen člověk, co má hodně špatně poskládaný priority, a jen kvůli tomu, aby si uvědomil, že píčoviny, který každodenně řeší jsou naprosto malicherný.
A i kdyby, tak lidi obecně sou k přírodě nefér aniž by si uvědomili, že jsou pouze podřízení a matička je tu šéf.
Ovšem principiálně je to uplně jianá otázka.... Katrina zasáhne New Orleans, a co se stane? černý i bílí rabujou, ostatní natahujou ruce a řikají pomozte nám. Makat? Pracovat? Pche, mi sme ti chudáci, takže se čiňte vy. Haiti - to samé. Ale Japonci? To je prostě zen. Máte obydlí v oblasti zemětřesení a u oceánu? NO tak se tohle může stát, my to víme a umíme se s tím popasovat. Příjde příroda, poničí, zničí, zmasakruje, tak pomůžem sousedům a postaráme se o to, aby nám bylo co nejdřív zase dobře.
Češi si postavěj domy v údolí u řeky a budou se děsně divit a děsně naříkat, když je spláchne sezóní voda. Lidi, když taje sníh, je z toho voda. Ano, chápete? Když hodně prsší po měsící sucha, taky. Nepochopitelné?
Chjo... Beztak si z toho zbytek světa nikdy nic neveme. Nepochopěj loajalitu a pracovitost. Obvzlášť evropa už dávno zapoměla makat a jde do kytek...
Japončíci milovaní, držte se tak, jako se držíte a zůstaňte takoví, jací jste byli. A budiž chvála všem, co vám pomůžou...

5 Teru-chan Teru-chan | Web | 14. března 2011 v 10:37 | Reagovat

Já se u toho rozbrečela .... Aji jsem posílala DMS ... A teď ještě k otmu další výbuch ...

6 Deny Deny | Web | 16. března 2011 v 21:55 | Reagovat

Je to příšerný...kdyby se tohleto stalo kdekoliv jinde tak je ta země naprosto v háji...tam to přežilo jen právě díky tomu že jsou šikovní...je parádní jak dokážou zabrat, aby se z toho dostali...souhlasím naprosto s tím co jsi psala..lidi jsou svině a bohužel tady má spoustě lidí averzi proti Asijským zemím :-( ...taky mě to vzalo...kór když se to stalo na moje narozeniny T_T ...pěkný dáreček..

7 Hikari Hikari | Web | 17. března 2011 v 16:44 | Reagovat

Poslala jsem už DMS ,myslím ,že v pondělí.

Na konoha.cz mě rozčílil názor jednoho uživatele ,který napsal :
"A co záplavy v česku ,nebo na Haiti?" Podle mě něco takového ,vůbec nejde srovnávat se škody ,které potkali Japonsko. Máš pravdu ,Haiti každý litoval ,že jsou tam chudí a přitom v japonsku jsou mnohem větší škody.
Další uživatel napsal : "To máte raději Japonsko než česko ?" Já osobně ano ,ale to přeci neznamená ,že když mám starost o cizí zemi ,že dělám špatně nebo že ji mám raději.
Jedna dívka z Osaka psala ,že je sice v pořádku,ale že je to tam hrozné a všude je chaos.
Tahle situace je hrozná a opravdu se mi hnusí tyhle pohrdavý názory. Těch 50 statečných ,kteří zůstali v té elektrárně mají můj obdiv a děkuju jim za to. To je vše :) Doufám ,že bude všechno v pořádku .... snad

8 Aki Mitsuko Aki Mitsuko | Web | 18. března 2011 v 21:49 | Reagovat

Je to pravda. Jen kvůli tomu že jsou v technologii před námi, ještě neznámená že hned jak budou znevýhodnění jim pošlem kudlu do zad! Japonsko je na tom stejně hrozně jako haiti.
PS: sorry že jsem tu nebyla, byla jsem měsíc na suchu (nez netu)

9 Tifa Tifa | Web | 19. března 2011 v 9:43 | Reagovat

Já ktomu nemám co říct - nejde slovy vyjádřit jak mě to zasáhlo! A máš naprostou pravdu Yaraki - sempai, porovnání Haiti a Japonska! To je prostě k na***ní :-! Je mi z toho zle!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama